Özellikle sanayi kuruluşları başta olmak üzere sanayi üretiminin büyük kısmını insan desteği ile oluşturan Tezgahların periyodik kontrolleri Makine Emniyeti Direktifi ve İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği gereği zorunlu kılınmıştır.

Tezgahlarda dahil olmak üzere iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri; Periyodik kontrol aralığı ve kriterleri ilgili üretim ve kullanım standartları göz önünde bulundurularak, varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterlerde yapılır. Bu hususlar, imalatçı tarafından belirlenmemiş ise iş ekipmanının periyodik kontrolü, bulunduğu işyeri ortam koşulları, kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde bulundurularak, yapılacak risk değerlendirmesi sonuçlarına göre, belirlenecek aralıklarda yapılır. Belirlenen periyodik kontrol aralığının bu Yönetmelikte belirtilen istisnalar dışında bir yılı aşmaması gerekir.

Tezgahlarınızın Periyodik Kontrol uygulamalarında sizlere 3. Taraf bağımsız kontrol hizmeti sunan TEKNİK DENETİM ‘den ücretsiz keşif ve bilgi talebinde bulunmak için bize başvurunuz.

shutterstock_140471188

Tezgah Ve Üretimde Kullanılan Makine Periyodik Kontrollerimiz

Dişli Taşlama Erozyon Tezgahları
Dişli Açmalar Matkap Tezgahları
CNC İşleme Tezgahları Kaynak Makinaları
Torna Tezgahları Ölçme Kontrol Tezgahları
Freze Tezgahları Presler
Planya Tezgahları Saç İşleme Makina ve Tezgahları
Taşlama Tezgahları Ağaç İşleme Makina ve Tezgahları
Bohrwerk Tezgahları
YUKARI